بی‌شک شما نیز روزانه برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود از سرویس‌های جستجوگر نظیر گوگل، یاهو، بینگ و... استفاده می‌کنید.

همانگونه که اطلاع دارید این موتورهای جستجو (Search engine) تقریباً تمام اطلاعات و وب‌سایت‌های موجود در اینترنت را که شاید بیش از تریلیون‌ها صفحه باشد، در بانک اطلاعاتی خود ثبت کرده‌اند و زمانی که شما مطلب خاصی را در این سرویس‌ها جستجو می‌کنید، از میان اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی نزدیک‌ترین موارد به مطلب درخواستی شما را یافته و به شما نمایش می‌دهند.

یکی از بارزترین مشکلاتی که در طراحی و ساخت این موتورهای جستجو وجود دارد حجم فوق العاده زیاد اطلاعات است.

به طور مثال وقتی شما کلمه «سلام» را در گوگل جستجو می‌کنید، گوگل در نتیجه خود اشاره می‌کند در حدود 36 میلیون نتیجه در مورد کلمه «سلام» یافته است.

____________________________________________________________________________________________________________________

آیا شما به دنبال نرم افزار، آهنگ، فیلم، بازی و... خاصی هستید؟

اگر شما به دنبال نرم افزار، آهنگ، فیلم، بازی و... خاصی هستید فقط با یک جستجو در DLFinder می‌توانید به سرعت وب‌سایت‌های ارائه دهنده فایل مورد نظر خود را بیابید.

DLFinder تمام سایت‌های دانلود ایرانی را برای شما در کسری از ثانیه جستجو می‌کند.

شاید به جرات بتوان گفت DLFinder اولین موتور جستجوی تماماً ایرانی است که به هیچ عنوان از نتایج سایر سرویس‌های جستجوی بین المللی مانند گوگل و بینگ استفاده نمی‌کند. بلکه مانند موتورهای جستجوگر مشهور و مطرح جهان با استفاده از خزنده‌های وب خود، اطلاعات را از وب‌سایت‌ها جمع‌آوری می‌کند و با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته خود می‌تواند نتیجه‌های بسیار بهتری در هنگام جستجو به کاربران ارائه دهد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر چندین وب‌سایت موتور جستجو نیز در ایران در حال فعالیت هستند که تمامی آنها از بانک اطلاعاتی سایر موتورهای جستجوگر استفاده می‌کنند.

یکی از مزیت‌های اصلی DLFinder نسبت به رقبای خود این است که DLFinder به صورت هوشمند فقط صفحات دانلود را ایندکس می‌کند، در نتیجه در هنگام جستجو از کیفیت بالاتری برخوردار است، همچنین جستجو را بر روی تمام اطلاعات انجام می‌دهد و همانند سایر جستجوگرها فقط بخشی از اطلاعات را جستجو نمی‌کند که این امر باعث بهبود نتایج می‌شود.

____________________________________________________________________________________________________________________

DLFinder یک RSS خوان نیست !

DLFinder یک RSS خوان نیست بلکه همانند سایر موتورهای جستجوگر (مانند گوگل) به صورتی دائمی در حال پردازش وب است و تمام منابع فارسی را که در حال ارائه اطلاعاتی برای دانلود، اخبار و مطالب هستند (از قبیل نرم افزار، فیلم، موزیک، کتاب و...) به صورت هوشمند شناسائی و ایندکس می‌کند.

به زبان ساده‌تر اگر شما به دنبال فایل یا کتاب یا نرم افزار خاصی هستید، می‌توانید با یک جستجو در DLFinder تقریبا در تمام سایت‌های دانلود، خبری، آموزشی و... ایرانی جستجو کنید و به سرعت فایل یا مطلب مورد نظر خود را بیابید.

یکی دیگر از مزیت‌های DLFinder این است که تمام اطلاعات را به صورت هوشمندانه گروه‌بندی می‌کند و شما می‌توانید در یک گروه خاص جستجو کنید، برای مثال اگر شما به دنبال برنامه خاصی برای گوشی موبایل خود هستید، می‌توانید جستجوی خود را در گروه موبایل انجام دهید تا سریع‌تر به نتیجه دلخواه خود برسید.

مقایسه DLFinder و Google

در جدول زیر برخی از برتری های DLFinder نسبت به Google آورده شده است:

خلاصه

DLFinder یک موتور جستجو گر هوشمند دانلود ایرانی است که مخصوص کاربران ایرانی طراحی شده و نتایج بهتری نسبت به سایر موتورهای جستجوگر را به صورت طبقه بندی شده در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

در حال حاضر DLFinder میلیون‌ها صفحه از وب‌سایت‌های ایرانی را در بانک اطلاعاتی خود ثبت نموده و به دلیل استقرار سرورهای DLFinder در داخل کشور می‌تواند با سرعت بسیار بالاتری نیازهای کاربران عزیز ایرانی را پاسخگو باشد.

برای استفاده از این سرویس رایگان می‌توانید به نشانی اینترنتی www.dlfinder.com مراجعه نمائید.